پهنه B شهرک چیتگر بررسی نحوه پیش فروش سهام ها

سرتیتر ها
 سهام های پهنه B شهرک چیتگر به صورت ۶۳ متری و ۳۳ متری خرید و فروش می شوند که در نهایت هنگام انتخاب واحد سهام ها تجمیع خواهند شد.
پهنه B شهرک چیتگر

پهنه B شهرک چیتگر (امام رضا) توضیحات 

پهنه B شهرک چیتگر یکی از بخش های شهرک امام رضا )شهرک چیتگر( می باشد که با نام سروستان نیز شناخته می شود. این پهنه از نظر موقعیت مکانی در جنوب اتوبان همت و قسمت شمالی پهنه A قرار گرفته است. عملیات طراحی و اجرای این پهنه توسط بنیاد تعاون ارتش جمهوری اسلامی ایران صورت می گیرد. این پهنه به دلیل ویژگی های خاصی که دارد به نوعی بهترین بخش از شهرک امام رضا شمرده می شود.

پهنه B شامل ۱۶ برج است که این برج ها در ۶ سریA  و N و F و G و B و D نام گذاری گردیده اند. طراحی هر برج به گونه ای است که تجسمی پروانه ای در نظر بیننده ایجاد می کند به همین سبب به برج های پهنه B برج های پروانه ای نیز گفته می شود.

نقشه پهنه B شهرک چیتگر

طراحی نقشه پهنه B به گونه ای انجام شده است که برج ها در ۲ سوی پهنه ساخته می شود. به این صورت که ۹ برج در یک سمت و ۷ برج نیز در سمت دیگر پهنه B قرار گرفته است. در میان برج ها فاصله گذاری بسیار مناسبی انجام شده است که به منظور ایجاد فضایی دل انگیز و آب و هوای مطلوب در این فواصل فضا های سبز و آب نماهای زیبایی تعبیه گردیده است. نور گیری برج ها نیز بسیار عالی بوده و به هیچ وجه تحت تاثیر برج های دیگر قرار نمی گیرد. ویژگی دیگری که این برج ها دارند این است که در طراحی آن دقت شده است که برج ها کمترین دید را نسبت به یکدیگر داشته باشند.

 

نقشه پهنه B شهرک چیتگر

 

همان طور که گفته شد برج های پهنه B شهرک چیتگر ظاهری شبیه به پروانه دارند که دارای دو بال در جهت های شرق و غرب می باشند. این بال ها با نام های سرو شناخته شده و با عدد شماره گذاری می شوند. به عنوان مثال بال های مربوط به برج یک با نام سرو ۹ سرو ۱۰ شناخته می شوند. نام گذاری تمام سرو های موجود در شهرک چیتگر به شرح زیر می باشد:

 • برج G2(سرو 1 و 2)
 • برج G3(سرو 3 و 4)
 • برج G1(سرو 5 و 6)
 • برج G4(سرو 7 و 8)
 • برج B1(سرو 9 و 10)
 • برج B3(سرو 11 و 12)
 • برج D(سرو 13 و 14)
 • برج D2(سرو 15 و 16)
 • برج D3(سرو 17 و 18)

 

مشخصات برج های پهنه B شهرک چیتگر

برج هایی که در پهنه B شهرک چیتگر ساخته می شوند، از نظر مساحت و تعداد طبقات با یکدیگر متفاوت می باشند. به این صورت که برج های سری B دارای ۳۴ طبقه بوده و برج های سری D و N دارای ۳۳ طبقه می باشند. برج های سری جی دارای ۲۹ و ۳۰ طبقه می باشند. در برج های سری G، چهار طبقه به پارکینگ اختصاص یافته است و بقیه برج ها دارای ۶ طبقه پارکینگ می باشند. تمامی برج های پهنه B به غیر از برج های G1 و G3 دارای واحدهای تجاری نیز می باشند.

از نظر متراژ نیز هر واحد در برج های پهنه B دارای مساحتی بین ۷۰ الی ۳۸۶ متر مربع می باشد. به طور کلی برج های سری N بیشترین میزان زیر بنا را داشته و برج های سری B کمترین میزان زیر بنا را دارد.

چشم انداز برج های پهنه B شهرک چیتگر

برج های پهنه B شهرک چیتگر با چشم انداز های بسیار زیبا و دل انگیزی ساخته شده اند. چشم انداز واحد های جنوبی دارای دید بسیار زیبایی به باغ گیاه شناسی و پارک جنگلی چیتگر می باشد. واحد های شرقی نیز دارای چشم اندازی دل انگیز به دریاچه خلیج فارس و مجتمع تجاری ایران مال می باشد. واحد های شمالی پهنه B شهرک چیتگر دارای چشم اندازی عالی به مجموعه تفریح هزار و یک شهر و دامنه کوه های البرز دارند و چشم انداز واحد های غربی نیز به سمت مروارید شهر می باشد.

 

امکانات برج های پروانه ای پهنه B شهرک چیتگر

برج های پهنه B شهرک چیتگر دارای امکانات رفاهی بسیار مطلوبی می باشند که در ادامه به چند مورد از این امکانات اشاره خواهد شد.

 

پهنه B شهرک چیتگر

 

این برج ها دارای سالن اجتماعات، و سالن ورزشی می باشند و به منظور ایجاد امنیت بیشتر در فضا از سیستم مانیتورینگ و دوربین های مدار بسته استفاده شده است. این برج ها دارای سیستم اعلام حریق نیز می باشند. دیگر امکانات این مجموعه می توان به ۱۰ لاین آسانسور و سرمایش و گرمایش چیلر مرکزی اشاره داشت. فضای سبز و محوطه بسیار زیبا و پارکینگ و انباری اختصاصی نیز در هر برج طراحی شده است.

ویژگی های سازه ای پهنه بی شهرک چیتگر

پهنه B را می توان از بلند ترین سازه های شهر تهران دانست که در منطقه ۲۲ تهران واقع شده است. سازه های مرتفع این پهنه از اتوبان همت و پس از عبور از دریاچه قابل مشاهده می باشند. در صورتی که از بالا به سازه ها نگاه کنید، شکل ظاهری هر بلوک شباهت زیادی به عدد بی نهایت (∞)  دارد. اجرای سازه ها با استفاده از متریال فلزی و با اتصالات پیچ و مهره می باشد که انعطاف و امنیت برج ها را در برابر زمین لرزه افزایش می دهد.

 

ویژگی های سازه ای پهنه بی شهرک چیتگر

موعد تحویل پهنه B شهرک چیتگر

درحال حاضر بلوک های پهنه B در مرحله اجرای اسکلت می باشند و موعد تحویل هر بلوک به شرح زیر اعلام گردیده است.

 • G1: تحویلشده
 • G2: یکسال آینده
 • G3: نیمهدوم سال 1399
 • G4: دو سال آینده
 • B3: دو سال و نیمآینده
 • D2: دو سال نیمآینده

 

موعد تحویل پهنه B شهرک چیتگر

سهام پهنه B شهرک چیتگر

اعضای پهنه B شهرک چیتگر به ۸ هزار نفر می رسند. این اعضا با پیشرفت پروژه های درحال اجرا بر اساس اولویت بندی هایی که تعاونی تعیین نموده است واحدهای خود را انتخاب خواهند نمود.

تاکنون برج های G1 تا G4 تبدیل واحد شده اند و در حال حاضر به صورت واحد های مشخص خرید و فروش می شوند. قیمت سهام مربوط به پهنه B شهرک چیتگر بر اساس نوع آن تعیین می شود. در واقع سهام پهنه B به سه نوع مختلف می باشد که در ادامه به آن ها اشاره خواهیم نمود.

 • سهامویژه پهنه B
 • سهام ۶۳ متریپهنه B
 • سهام ۳۳متری پهنه B

در مورد سهام ویژه ذکر این نکته ضروری است که هر سهم از این نوع سهام، به صورت ۷۰ متری بوده و در واقع سهام مربوط به انتقال اعضا از پهنه A به پهنه B با این نام معرفی می شوند. مبلغ پرداختی توسط دارندگان سهام ویژه برای مشاعات کمتر از دیگر سهام ها خواهد بود.

خرید سهام پهنه B شهرک چیتگر

در حال حاضر فروش سهام پهنه B به صورت سهام های ۶۳ و ۳۳ متری می پاشد. نحوه واریز مبلغ سهم واگذار شده نیز به صورت تسویه کامل می باشد. به  طور کلی فروش واحد های پهنه B به دو روش زیر انجام می شود.

 

روش اول، سهام های ۶۳ متری و ۳۳ متری

واحد های پهنه B شهرک چیتگر دارای متراژی برابر با ۷۵ تا ۴۰۰ متر مربع می باشد. برای خرید این واحد ها لازم است که خریداران سهام های ۳۳ و ۶۳ متری خود را تجمیع نمایند. به عنوان مثال برای واحد های صد متری لازم است که یک سهام ۳۳ متری و یک سهام ۶۳ متری داشته باشید. یک واحد از ۱۲۰ متری نیز نیاز به دو سهام ۶۳ متری دارد.

 

خرید سهام پهنه B شهرک چیتگر

 

پرداختی ها در این روش تنها محدود به پرداخت هزینه ساخت بوده و نیازی به واریز اقساط نیست. هزینه ساخت نیز بر اساس اولویت سهام های خریداری شده تعیین می شوند. به این صورت که اولویت های دورتر دارای سهام ارزان تر می باشد. هزینه های مربوط به پارکینگ و انباری و همچنین ضریب طبقات، در زمان تحویل پرداخت خواهند شد. در کل پرداختی های این روش خرید مقرون به صرفه تر و اقتصادی تر می باشند.

 

روش دوم خرید آزاد

در خرید آزاد امکان خرید سهام وجود ندارد و واحد ها به صورت مشخص به فروش می رسند. قیمت واحد ها نیز با توجه به متراژ، طبقه و چشم انداز تعیین می شود. خرید آزاد به واحد هایی اختصاص دارد که دارای پیشرفت بیشتری می باشد و از طرف تعاونی برای خرید آزاد در نظر گرفته شده اند. در این روش موعد تحویل و واحد مورد نظر از همان ابتدای قرارداد مشخص می باشند. تفاوت دیگری که این روش خرید و روش اول دارد این است که ضرر و زیان مربوط به دیرکرد تحویل واحد، در قرارداد لحاظ شده است.

5/5 - (2 امتیاز)
خانه اخبارپروژه هاواتساپتماس