پیش فروش پروژه‌ مروارید شهر
پروژه‌های منطقه 22
_

پروژه‌های منطقه 22

پروژهای زیادی در منطقه 22 در حال ساخت هستند و یا ساخته شده‌اند که شامل پروژه‌های تجاری- اداری و پروژه‌های مسکونی هستند. در این جا سعی می‌کنیم پروژه‌های منطقه 22 را از نظر کمی و کیفی آنالیز کنیم و جزئیات آن‌ها را مورد بررسی قرار خواهیم داد.


منطقه
22

در شمال غرب تهران منطقه‌ای با آب‌وهوای مطبوع و دلپذیر قرار دارد که در نقشه‌های شهرداری با نام منطقه 22 شناخته می‌شود. در این منطقه امکانات رفاهی و تفریحی زیادی وجود دارد و یکی از بهترین مناطق تهران و حتی کشور برای سرمایه‌گذاری در بخش مسکن است. تمامی این دلایل باعث شده تا این منطقه آینده‌ی درخشانی داشته باشد.

منطقه 22 وسعت زیادی دارد و جزء اراضی ملی محسوب می‌شود. از آنجایی که کلانشهر تهران با کمبود امکانات رفاهی مواجه است و این یکی از مسائل مهم به شمار می‌آید، منطقه 22 را برای این کار در نظر گرفته‌اند و روی آن برنامه‌ریزی دقیقی شده‌است. بزرگراه‌های زیادی از جمله بزرگراه شهید خرازی، شهید همت، حکیم و آزادگان در این منطقه قرار گرفته‌است.

با توجه به زیرساخت‌های این منطقه و پروژه‌های در حال اجرای آن، طراحان منطقه 22 به همراه مدیران شهری قصد دارند این منطقه را به قطب تجاری، اداری و تفریحی کشور تبدیل کنند. از این رو در منطقه 22 تهران انواع پروژه‌های اداری، تجاری، مسکونی و تفریحی در حجم‌های بالا در حال اجرا هستند.


پروژه‌های منطقه
22 کلانشهر تهران

در این منطقه برج سازی‌های متعددی صورت گرفته‌است به طوری که تاکنون پروژ‌ه‌های بسیار لوکس و مجللی در این منطقه اجرایی شده‌اند و پروژه‌های زیادی نیز در حال اجرا هستند که قطعا بر زیبایی و شکوه این منطقه فوق‌العاده می‌افزایند.


پروژ‌های تجاری، اداری منطقه
22 تهران

در ادامه با چند مورد از پروژه‌‌های شاخص تجاری، اداری در منطقه 22 آشنا خواهید شد.


مجتمع تجاری- اداری رزمال

مساحت مجتمع تجاری-اداری رزمال 200 هزار مترمربع است و شامل 25 می‌باشد که طبقات آن کاربری‌های مختلفی از جمله تجاری، اداری و ورزشی دارد که به صورت زیر تقسیم بندی شده‌اند:

 • پارکینگ، استخر و کارواش در 5 طبقه‌ی منفی مجتمع قرار گرفته‌اند.
 • 5 طبقه‌ی بعدی به امور تجاری، فرهنگی، ورزشی (سالن‌های چند منظوره) و هایپرمارکت‌ها اختصاص داده شده‌است.
 • 14 و 15 طبقه‌ی بعدی مخصوص ادارات است که چشم انداز کامل دریاچه‌ی چیتگر و پارک آن و هم چنین آبشار تهران فضایی دل‌چسب را فراهم آورده‌است.


مجتمع رزمال


مجتمع تجاری- اداری لکسون

در ساحل شرقی دریاچه‌ی چیتگر برجی چشم نواز به نام لکسون توجه همگان را خود جلب می‌کند. این برج در 30 طبقه با کاربری تجاری، اداری و خدماتی در حال اجرا می‌باشد که تعاونی مسکن توسعه‌ی ابنیه همت سپاه مسئولیت اجرای آن را برعهده دارد. کاربرد طبقات آن به شرح زیر است:

 • واحدهای تجاری با متراژهای 30 تا 300 متر در طبقات 1 تا 3 واقع شده‌اند.
 • طبقات 4 تا 6 به خدمات هتلینگ اختصاص دارد.
 • واحدهای اداری با متراژهای 60 تا 160 متر در طبقات 7 تا 21 واقع شده‌اند.

این مجتمع به طور همزمان خدمات اداری و هتلینگ را انجام می‌دهد و از این شرایط بسیار مطلوبی برای میهمانان است که هم می‌توانند در هتلی بسیار مجلل و لوکس اقامت کنند و هم به کارهای اداری خود رسیدگی کنند.


مجتمع تجاری – اداری لکسون


مجتمع تجاری- اداری آرتمیس

در شمال دریاچه‌ی چیتگر مجتمعی با نام آرتمیس قرار دارد که برای کاربردهای مختلفی از جمله تجاری، اداری، خدمات حمل و نقل و خدمات تفریحی ساخته شده‌است.کاربردهای هر طبقه‌ی برج های آرتمیس به صورت زیر است:

 • 7 طبقه به پارکینگ اختصاص دارد.
 • 4 طبقه کاربرد تجاری دارد.
 • بقیه‌ی طبقات به امور اداری اختصاص یافته‌اند.

خدمات و امکانات تفریحی مجتمع آرتمیس
 • تاکسی هوایی
 • سینما
 • مرکز همایش‌های بین‌المللی
 • رستوران‌های بین‌المللی
 • مجموعه‌های ورزشی شامل استخر، سونا، بدنسازی
 • هایپرمارکت ها
 • شهربازی

 


پروژه آرتمیس


پروژه‌های مسکونی منطقه
22 تهران

اشخاص و ارگان‌های مختلفی از جمله سپاه، ارتش، بانک‌ها و ...پروژه‌های مسکونی زیادی را به مرحله اجرا درآورده‌اند  و هم چنان نیز درحال ساخت هستند که در ادامه به آن ها اشاره خواهیم کرد.


پروژه‌ی پدافند هوایی در پهنه‌ی
C  در شهرک امام رضا (منطقه 22 تهران، چیتگر)

این پروژه توسط تعاونی مسکن پدافند هوایی ارتش در حال در بلوار پژوهش در منطقه 22 چیتگر در حال ساخت می‌باشد. برج های این پروژه با نام C وh شناخته می‌شوند.  برج های c دارای 30 طبقه و برج های h دارای 40 طبقه هستند. این برج ها مجهز به سیستم فلزی پیچ و مهره، سیستم میراگر (لرزه‌گیر) هستند.


برج مرجان

بلندترین برج مسکونی در منطقه 22 برج مرجان می‌باشد. نیروی دریایی ارتش مدیریت این پروژه را برعهده دارد که در پهنه‌ی c شهرک امام رضا (چیتگر) واقع شده‌است. موقعیت این برج لوکس و مجلل بسیار زیبا و چشم نواز است و امکاناتی از جمله سیستم میراگر، سازه فلزی و وجود نیروگاه انرژی برای تامین برق و گاز این برج را منحصر به فرد کرده‌است.


برج مرجان


برج تریتیوم

در ضلع غربی دریاچه‌ی شهدای خلیج فارس (چیتگر) مجموعه برج‌های مسکونی تریتیوم با مدیریت شرکت نیکان سازه سدید در ساخت و اجرا می‌باشد. این مجموعه برج‌‌ها در شهرک گلستان در منطقه 22 تهران واقع شده‌اند که به سبب موقعیت مکانی مناسب به بسیاری از مراکز تجاری، تفریحی و بزرگراه‌ها از جمله بازار بزرگ مال، بزرگراه شهید خرازی، بزرگراه شهید همدانی (حکیم) و بزرگراه آزادگان دسترسی دارند. این پروژه شامل دو برج 26 طبقه است که در زیر به جزئیات طبقات آن اشاره شده است.

 • پارکینگ در 4 طبقه‌ی منفی است.
 • 1 طبقه لابی
 • 21 طبقه‌ی بعدی مسکونی است.


برج های تریتیوم

امیدواریم با این مطلب توانسته باشیم اطلاعات خوب و مفیدی را از پروژه‌های منطقه 22 تهران در اختیار شما گذاشته باشیم.

5/5 - (1 امتیاز)