پارک چیتگر
_

معرفی پارک جنگلی چیتگر

پارک جنگلی چیتگر یکی از بزرگ‌ترین پارک‌های استان تهران است که در محدوده منطقه ۲۲ شهر تهران قرار دارد. مناطق جنگلی این پارک توسط نهر کن و رودخانه وردآورد آبیاری می شود.

این پارک توسط یک بزرگراه و یک خط مترو خدمات رسانی می شود. ایستگاه مترو چیتگر نیز نامیده می شود و در شمال آزادراه تهران – کرج قرار دارد.

پارک چیتگر یکی از بزرگترین پارک های جنگلی تهران با مساحتی حدود 950 هکتار. اولین پیست دوچرخه سواری ایران در این پارک ساخته شد و آن را به مقصد اصلی دوچرخه سواران ایرانی تبدیل کرد. قسمت‌های شرقی مجموعه، بیشتر امکانات را در خود جای داده و بخش‌های غربی آن عمدتاً جنگل‌های دست نخورده است. از آنجایی که بادها عمدتاً از سمت غرب به تهران می آیند، این پارک به منظور افزایش میزان اکسیژن ورودی به تهران ساخته شده است.

آیا شما از آن دسته افرادی هستید که دوست دارید یک عصر زیبا را با قدم زدن در جنگل بگذرانید و از هوای تازه با منظره دیدنی تهران لذت ببرید؟ از پیاده روی و پیاده روی خسته نمی شوید؟ دوچرخه سواری چطور؟ یا حتی یک پیک نیک خوب با کباب به عنوان غذا و به دور از هیاهوی شهر؟ خوب، اگر پاسخ سوالات بالا مثبت است، پس از بازدید از پارک جنگلی چیتگر خوش آمدید.


درباره پارک جنگلی چیتگر

این پارک با مساحتی حدود 14.5 کیلومتر مربع در ضلع غربی پایتخت و درست در کنار اتوبان کرج - تهران واقع شده است. از آنجایی که این پارک مجهز به رمپ و امکانات مختلف است، واقعا مکان مناسبی برای کسانی است که از ورزش هایی مانند اسکیت، پیاده روی و به خصوص دوچرخه سواری لذت می برند. مناطق جنگلی پارک (با درختان کاج، زبان گنجشک، سرو، ...) توسط نهر کن و رودخانه وردآورد آبیاری می شود.


مسیر دوچرخه سواری پارک چیتگر

یکی از مزیت های اصلی پارک جنگلی چیتگر مسیر مناسب دوچرخه سواری آن است. طول مسیر پنج کیلومتر است و به دلیل شیب زیاد در برخی نقاط، بهتر است برای کودکان و آماتورها استفاده نشود. دوچرخه با خودت به ایران نیاوردی؟ خب نگران این نباش می توانید به راحتی یکی را در داخل پارک اجاره کنید.

پارک چیتگر

موقعیت پارک جنگلی چیتگر

از آنجایی که پارک چیتگر در ضلع غربی تهران قرار دارد، جاذبه های مهم دیگری نیز وجود دارد که می توانید از آنها دیدن کنید. دریاچه مصنوعی چیتگر (خلیج فارس) درست در کنار پارک قرار دارد. محیط اطراف دریاچه برای پیاده روی مناسب است. همچنین، ممکن است از شرکت پرندگان مهاجر لذت ببرید! همچنین چندین رستوران و سایر امکانات تفریحی مانند شهربازی وجود دارد. پارک آبشار تهران یکی دیگر از جاذبه های طبیعی اطراف است که برای پیاده روی مناسب است. در ضلع غربی پارک جنگلی چیتگر، می توانید شهربازی و باغ وحش ارم را پیدا کنید. ضمناً باغ گیاه شناسی ملی ایران در ضلع شرقی همسایه پارک است. ناگفته نماند که برج آزادی، یکی از نمادین ترین جاذبه های گردشگری تهران حدود 15 دقیقه فاصله دارد. مجموعه ورزشی آزادی را فراموش نکنید. پس اگر قصد دارید یک روزه از غرب تهران دیدن کنید. این مکان ها می توانند گزینه های خوبی برای بازدید در کنار پارک جنگلی چیتگر باشند.

پارک چیتگر

در نزدیکی پارک جنگلی چیتگر کجا غذا بخوریم

خب راستش بهترین انتخاب کباب است! از آنجایی که پارک جنگلی چیتگر مکان مناسبی برای پیک نیک است، بهتر است کباب تهیه کنید و از درست کردن کباب خود (کوبیده یا جوجه) لذت ببرید. اما اگر نمی توانید این کار را انجام دهید، اشکالی ندارد. رستوران‌هایی در داخل پارک و حتی نزدیک دریاچه چیتگر وجود دارد که می‌توانید از چشیدن غذاهای خوشمزه ایرانی لذت ببرید. رستوران چیتگر، رستوران تشریفات، رستوران مروارید و رستوران سنتی باغ گلستان از این جمله اند.

رستوران و محل اقامت در نزدیکی پارک چیتگر

از آنجایی که کمی از مرکز تهران دور هستید (که مشکلی نیست، زیرا وسایل حمل و نقل عمومی مانند متروی تهران نسبتاً قابل دسترسی است)، گزینه های اقامتی کمتری وجود دارد. بهترین گزینه ممکن است هتل مجلل 4 ستاره المپیک باشد. همچنین هتل دانش و هتل پژوهش از موارد مقرون به صرفه تری هستند. سعی کنید اتاق هتل خود را به راحتی در اینجا در آپوچی رزرو کنید.

5/5 - (2 امتیاز)