سرتیتر ها
پروژه شهید خرازی یکی از شهرک های منطقه ۲۲ تهران می باشد که عملیات اجرا و ساخت و ساز آن به عهده تعاونی های سپاه می باشد
پروزه شهرک شهید خرازی

پروژه شهرک بزرگ شهید خرازی

یکی از پروژه های در حال اجرا در منطقه ۲۲ تهران پروژه شهید خرازی می باشد که اجرای آن زیر نظر تعاونی های مختلفی از سپاه انجام می شود. عملیات ساخت و پیشرفت این پروژه با سرعت بسیار خوبی در حال انجام می باشد.

ساخت این پروژه در مرحله نازک کاری قرار دارد و عرصه ای که بر این پروژه در نظر گرفته شده است معادل ۵/۳۸ هکتار می باشد که پروژه شهید خرازی در آن طراحی و پیاده سازی گردیده است.

این شهرک شامل ۴۴ بلوک می باشد که تعداد طبقات هر بلوک با یکدیگر یکسان نمی باشد. این بلوک ها توسط ۵ تعاونی در حال اجرا می باشند که این تعاونی ها به شرح زیر می باشند.

v    تعاونی مسکن آماد و پشتیبانی

v    تعاونی مسکن سپاه حضرت رسول(ص)

v    تعاونی مسکن هوا فضا

v    تعاونی مسکن نیروی زمینی

v    تعاونی مسکن ستاد کل

 

موقعیت شهرک شهید خرازی

به دلیل این که منطقه ۲۲ تهران یکی از بهترین و خوش آب و هوا ترین مناطق این شهر به شمار می رود، شهرک شهید خرازی نیز دارای موقعیت جغرافیایی بسیار خوبی می باشد. از طرفی امکانات فوق العاده و شرایط ویژه ای که در این منطقه وجود دارد، زمینه های بسیار خوبی را برای سرمایه گذاری و سودآوری در بخش های مختلف فراهم نموده است.

پروژه شهید خرازی در وردآورد منطقه ۲۲ در مجاورت آتی شهر واقع گردیده است. این شهرک در غرب دریاچه چیتگر قرار گرفته و فاصله کمی تا مجتمع تجاری فرهنگی ایران مال دارد. از سمت شمال نیز به اتوبان خرازی به سمت جنوب به اتوبان حکیم منتهی می شود. بنابراین این شهرک از نظر دسترسی به امکانات شهری و راه های ارتباطی با دیگر مناطق تهران دارای موقعیتی بسیار عالی می باشد.

آشنایی با فعالیت های تعاونی هایپروژه شهید خرازی

در پروژه شهید خرازی پنج تعاونی مادر مسئولیت مدیریت و اجرای این پروژه را به عهده دارند که برخی از این تعاونی ها شامل تعاونی هایی به صورت زیر مجموعه نیز می شوند. در جدول زیر به صورت کامل تر این تعاونی ها مورد بررسی قرار گرفته است.

 

تعاونی مسکن آماد و پشتیبانیتعاونی پارس کاشانه – تعاونی آماد دو کوهه – تعاونی نیروی قدس2376 واحد
تعاونی مسکن سپاه حضرت رسول(ص)تعاونی رزمنده – تعاونی مسکن لشکر 271180 واحد
تعاونی مسکن هوا فضا812 واحد
تعاونی مسکن نیروی زمینیتعاونی لشکر 10_ تعاونی سید الشهدا700 واحد
تعاونی مسکن ستاد کلتعاونی آب و فاضلاب ـ تعاونی انرژی اتمی464 واحد

 

نحوه بلوک بندی شهرک شهید خرازی

شهرک خرازی دارای ۴۴ بلوک می باشد که این بلوک ها با نام های A، B،  C مشخص شده اند. طراحی این پروژه به گونه ای است که ۵ ردیف برای قرار گرفتن برج ها در نظر گرفته شده است که تعداد برج های هم ردیف با ردیف های دیگر متفاوت می باشد. در واقع برج هایی که در ردیف های جلوتر قرار دارند دارای ۳۲ طبقه بوده و در ردیف های عقب تر هر برج دارای ۲۵ طبقه می باشد.

در هر طبقه از این برج ها تعداد واحد های متغیری بر اساس تیپ و پلان مربوط به برج قرار دارد.

بلوک بندی برج های پروژه شهید خرازی به شرح زیر می باشد.

.

نقشه و پلان برج های شهید خرازی

بلوک های موجود در پروژه شهید خرازی در ۳ تیپ متفاوت طراحی شده اند و به همین دلیل تعداد طبقات، نوع نقشه و متراژ واحد های هر طبقه با یکدیگر تفاوت دارند. در تصویر زیر تیپ های مختلف پروژه شهید خرازی را که با نام های A، B شناخته می شوند، نمایش داده شده است.

 

پلان های پروژه شهید خرازی

 

موعد تحویل واحد های پروژه شهید خرازی

با توجه به این که اجرای برج های شهرک شهید خرازی توسط چندین تعاونی انجام می شود روند پیشرفت هر یک از برج ها با هم متفاوت می باشد. برخی از برج ها دارای تاریخ تحویل نزدیک بوده و برخی نیز در اواسط سال ۱۴۰۱ تحویل خواهند شد. در جدول زیر تاریخ تحویل واحدهای این پروژه به صورت مفصل تر گزارش شده است.

 

 

قرارداد ساخت شهرک شهید خرازی

پروژه شهید خرازی در حال حاضر به صورت علی الحساب متری 5.700.000 میلیون تومان قرارداد شده است. این قرارداد برای بخشی از اعضای لشکر ۲۷، رزمنده و نیرو های زمینی که انتخاب واحد ننموده اند لحاظ شده است.

 

 

بلوک های پروژه خرازی

 

نحوه خرید و فروش امتیاز شهرک شهید خرازی

در آغاز کار نقل و انتقال امتیاز ها از طرف تعاونی هایی که در این پروژه فعال می باشند، مجاز نبود . به همین سبب در ابتدا افرادی که قصد خرید و فروش امتیازات این پروژه داشتند معاملات خود را به صورت وکالتی انجام می دادند که البته از نظر حقوقی این روش نقل و انتقالات چندان مناسب نیست.

در حال حاضر امتیاز های مربوط به برج های شهرک شهید خرازی به صورت موردی بررسی می شود و بنا بر میزان پیشرفت پروژه و واریزی هایی که صورت گرفته است، برای هر واحد قیمت گذاری مشخصی صورت می گیرد.

البته هم اکنون واحد های این پروژه به صورت متری معامله می شود و از حالت خرید و فروش امتیازی خارج گردیده است. لازم به ذکر است که عواملی دیگری نیز در قیمت این واحد ها موثر می باشند. از عوامل تاثیر گذار در قیمت هر واحد می توان به جانمایی، جهت و طبقه هر واحد اشاره داش

5/5 - (3 امتیاز)
خانه اخبارپروژه هاواتساپتماس