تعاونی مسکن پدافند هوایی خاتم الانبیا (ص)

سرتیتر ها
پروژه تعاونی مسکن پدافند هوایی خاتم الانبیا (ص) ارتش در دو برج مجزا به نام های C و H در پهنه C شهرک چیتگر در حال اجرا می باشند.
تعاونی مسکن پدافند هوایی خاتم الانبیا (ص)

توضیحات تعاونی مسکن پدافند هوایی خاتم الانبیا (ص)

در پهنه C شهرک چیتگر دو برج به نام های H و C توسط تعاونی مسکن پدافند هوایی خاتم الانبیا (ص) ارتش در حال اجرا و ساخت می باشد. برج های مذکور در بلوار پژوهش قرار دارند و دارای موقعیتی بسیار عالی می باشند.

 

مشخصات پروژه تعاونی مسکن پدافند هوایی خاتم الانبیا (ص) ارتش

در این پروژه بلوک H در مرحله اسکلت قرار دارد و طبقات منفی به علاوه دو طبقه مثبت به اجرا رسیده است. برای طبقات باقی مانده این برج نیز تصمیم بر این است که به منظور ایمن سازی برج در برابر زلزله ادامه پروژه به صورت سازه پیچ و مهره اجرا گردد. عملیات مربوط به گودبرداری برج C نیز به پایان رسیده و بقیه مراحل با پایان یافتن ساخت برج H ادامه پیدا خواهد کرد.

در مورد پروژه تعاونی مسکن پدافند هوایی خاتم الانبیا (ص) ارتش این نکته لازم به ذکر است که پروژه H شامل ۳۰ طبقه و برج C دارای ۴۰ طبقه می باشد که برای برج C سیستم میراگر یا لرزه گیر در نظر گرفته شده است. تاریخی که برای تحویل این پروژه مشخص شده بود، به سال ۱۳۹۵ برمی گردد. اما با توجه به توقف دوساله ساخت و ساز در این پروژه، تحویل واحد ها در موعد مقرر تحقق پیدا نکرد.

برای رفع مشکلات پیش آمده در بلوک ۳۰ طبقه با نظر هیأت مدیره، ساخت و ادامه پروژه به صورت مشارکتی با پیمانکار از سر گرفته شد. پیمانکار این پروژه شرکت آرین سازه رابین است که ساخت برج تجاری اداری یاس ۳ و برج اداری مسکونی افرا را در رزومه موفق خود دارد.

با از سرگیری اجرای پروژه از نیمه دوم سال ۱۳۹۷، پیش بینی ها مبنی بر این بود که تحویل پروژه در سال ۱۴۰۰ انجام شود. در این پروژه برج H دارای ۳۰ طبقه می باشد، به اعضای تعاونی تعلق داشته و برج C که برج ۴۰ طبقه می باشد، به شرکت آرین سازه واگذار گردیده است. این شرکت تعهد کرده است که ابتدا برج متعلق به اعضا را ساخته و تحویل دهد و سپس شروع به ساخت برج C نماید.

در ابتدای شروع این پروژه برنامه ریزی برای ساخت برج ها، بر مبنای واریزی های دریافتی از اعضا انجام شده بود. اما با توجه به عدم توانایی اعضا برای پرداخت اقساط، تصمیم بر این شد که ادامه پروژه با مشارکت پیمانکار صورت پذیرد. با ورود پیمانکار به این پروژه واریزی های اعضاء نیز کاهش یافت. به طوری که مبلغ واریزی به نصف تقلیل پیدا کرد. به این ترتیب سهام هر یک از اعضا نیز به میزان نصف یک واحد مقرر شد که شامل حدود ۵۵ متر سهام مسکونی و یک متر سهام تجاری می شود.

مطابق با آخرین مصوبه مجمع عمومی تعاونی، میزان واریز هر یک از اعضاء معادل ۴۶ میلیون تومان مقرر شده است. تعداد کل واحد های مربوط به پروژه پدافند هزار واحد می باشد که با وجود مشارکت پیمانکار، ۴۰ درصد از این واحد ها سهم تعاونی بوده و ۶۰ درصد نیز به عنوان سهم سازنده توافق شده است. بنابراین با توجه به این که تعداد اعضای تعاونی مسکن ۸۰۰ نفر می باشد متراژی که به هر یک از اعضا تعلق می گیرد ۵۵ متر است.

5/5 - (3 امتیاز)
خانه اخبارپروژه هاواتساپتماس